Atıl Araç Parçalarından Sulama (Arazöz) Araç Yapıldı

Doğanşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğüne bağlı ekipler atıl durumda olan hurda araçların parçalarını kullanarak, yine hurda durumda olan BMC kamyonu birleştirerek tam donanımlı yeni bir sulama arazöz tankerini hazır hale getirdiler.

Doğanşehir Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğüne bağlı ekipler atıl durumda olan hurda araçların parçalarını kullanarak, yine hurda durumda olan BMC kamyonu birleştirerek tam donanımlı yeni bir sulama arazöz tankerini hazır hale getirdiler.

Belediye Başkanı Durali Zelyurt beraberinde Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdür Vekili Vahap Çelik,Kademe sorumlusu Fatih Karaoğlan ile atıl durumda olan hurda araçların parçalarını kullanarak, yine hurda durumda olan BMC kamyonu birleştirerek yeni bir sulama arazöz tankerini kademede incelediler. 

Doğanşehir Belediyesi Kademe Sorumlusu Fatih Karaoğlan; “Başkanımız Durali Zelyurt’a arkamızda büyük bir güç olarak durduğu ve desteklediğinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz malum günümüzde orman yangınları var, orman yangınlarından dolayı biraz teknik özelliğini değiştirmek istedik. Araç tepesinden su atma, yandan ilçemizde kaldırım yıkamasından dolayı yandan hortum eklemesi yaparak kaldırımlarımızı yıkama yapıyoruz.”dedi.  

Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdür Vekili Vahap Çelik, arazöz hakkında bilgiler vererek Başkan Zelyurt’a teşekkürlerini belirtti. Çelik sözlerine şöyle devam etti. “İkinci bir arazözü atıl vaziyetteki araçlardan kazandırdık. Bu hususta Başkanımızın verdiği destekler sayesinde cüzi bir miktara maleddik. Yaklaşık  30 bin lira maliyet ile tamamladık, oysa teknik ekibin yapmış olduğu tespit sonucu 100 bin lira civarında mal olacaktı. Aynı zamanda hem kaldırım yıkama temizleme hemde yol temizleme çalışmalarında kullanılabileceği gibi son zamanlarda çıkan orman yangınlarına müdahale etmek için araç tepesinde su fiskiyesi ile çok amaçlı olarak olaylara müdahale edecektir. Bize verdiği desteklerden dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz.”dedi.

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Daha önce kullanılmayan atıl durumda olan araçlarımızı değerlendirme yönünde toplantı yaparak neler yapılabilir konusunda istişarede bulunduk. Daha önce birincisini yapmış olduğumuz arazözümüzü ilçemize kazandırmak adına bu çalışmalar yapılmıştır. Akabinde ikinci bir arazöz çalışmamızı yapmış bulunmaktayız. Yapılan bu çalışmada ustalarımızın ve teknik ekibimizin yanı sıra yönetici arkadaşlarımızın önemli katkıları olmuştur. Makine İkmal Bakım ve Onarım kademesinde çalışan ekibimiz daha aktif nasıl kullanılacağı yönünde çalışmaları yapan Vahap Çelik Müdürümüze, Fatih arkadaşımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Yeni yapılan aracımızın bir önceki arazözümüzden farklı bir özelliği var, Mevcut araç üzerine monte etmiş olduğumuz arazözün aracın maliyeti bizim kadememizde 30 bin lira civarında mal olmuştur. Daha önce alınan tekliflerde dışarıdan yaptırdığımız takdirde yaklaşık 100 bin lira maliyet çıkmaktaydı. Bu aradaki 70 bin fark arkadaşlarımızın katkıları ile belediyemizin kasasında kalmıştır. İlçemize ikinci bir arazözü kazandırmış olduk. Çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” Dedi. 

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler