Halkın Sağlığı İçin Denetimler Yoğunlaştırıldı

Vatandaşların sağlıklı ve güvenli alışveriş yapabilmeleri için gıda ürünleri satışı yapan işletmelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yılbaşı nedeniyle gıda ürünleri satışı yapan işletmelerde denetimlerini yoğunlaştırdı.  

GIDALARIN SON KULLANMA TARİHLERİ VE HİJYENİK KOŞULLAR DENETLENDİ

2020 yılına girmeye sayılı saatler kala Yeşilyurt’un farklı bölgelerinde bulunan lokanta, fırın, kasap, manav ve kuruyemişçilerde denetimlerini sıklaştıran Yeşilyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, satışa sunulan gıdaların sağlıklı olup olmadığını, hijyen şartlarına uygunluğunu, üretim ve son kullanma tarihleri ile işyerlerinin faaliyet belgelerini kontrol etti.

Yaptıkları denetimlerde vatandaşların sağlığını tehdit edecek ürünlere asla izin vermediklerini, işyerlerinin tüm uygulamalarının belediye mevzuatına uygun olup olmadığını da kontrol ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Zabıta Müdürlüğü yetkilileri,  alışveriş yapan vatandaşların da bu konuda duyarlı ve hassas olması gerektiğini söyledi. 

“HALKIMIZIN HUZURU VE ESENLİĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, halkın huzuru ve esenliği için zabıta denetimlerinin yeni yılda da aralıksız olarak devam edeceğini belirterek, 2020 yılının sağlık, mutluluk ve esenlik getirmesini temenni etti.

Vatandaşların sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun bir hizmet alabilmeleri için işyerlerine yönelik rutin denetimlerin devam ettiğini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak alış veriş yaptığı işyerlerine yönelik rutin denetimlerimizi özel günlerde daha da arttırıyoruz. Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, vatandaşlarımızın güvenilir ve sağlıklı ürünler tüketebilmesi için çok titiz ve özenli bir şekilde çalışıyorlar. Vatandaşımızın da bu konuya aynı duyarlılığı göstermelerini rica ediyoruz.  Özellikle gıda maddeleri üzerinde bulunan son kullanma tarihini kontrol etmelerini ve olumsuz gördükleri durumları 444 8 910 numaralı telefondan bize iletebilirler. Zabıta ekiplerimiz anında şikâyetleri değerlendirerek, gerekli işlemleri yapacaktır. Hemşerilerimizin huzuru, güvenliği ve sağlığı için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Tüm halkımıza güvenli ve huzurlu alışverişler diliyoruz." diye konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler