Yeni Su Kaynağı Çalışması başladı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Sütlüce, Tepeköy, Topraktepe, Dilek Mahallesi’nin belirli bölgeleri ve yeni planlanan sanayi sitesinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak yeni bir su kaynağı tespit etmişti. Bulunan suyun şebekeye kazandırılması için çalışmalar başladı.

MASKİ Genel Müdürlüğü Sütlüce, Tepeköy, Topraktepe, Dilek Mahallesi ve yeni planlanan sanayi sitesinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak olan yeni su kaynağı için kaptaj çalışmalarına başladı. MASKi Genel Müdürü M. Yaşar Karataş ve beraberindekiler, yeni su kaynağı alanında yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

 

KARATAŞ: ÇOK ŞÜKÜR ÇALIŞMALARIMIZ NETİCE VERDİ

           

MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek kısa bir süre içinde suyun vatandaşların kullanımına sunulacağının müjdesini verdi. Karataş, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatı ile Malatya genelinde birçok noktada yeni su kaynakları için arama yaptık. Çok şükür çalışmalarımız netice verdi. Yaptığımız çalışma sonucunda Sütlüce, Tepeköy, Topraktepe, Dilek Mahalleleri ve yeni planlanan sanayi sitesinin nüfusuna yetecek su ihtiyacını çözecek yeni bir kaynak bulduk. Yapılan çalışmaları yerinde inceliyoruz. Bizim için en önemlisi suyun kaynağıydı. Mevsim itibariyle baktığımızda çok şükür umduğumuzun üzerinde bir su debisi söz konusu. Bölgede 17 bin 500 metre isale hattı, 1 adet bin tonluk içme suyu deposu ve 1 adet kaptaj yapımı gerçekleştireceğiz. Kaptaj kısmını kısa süre içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bir iki ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın gayreti içinde olacağız. Çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler