Yeşilyurt Kent Konseyi Gitar Kursu, Rahmetli Müslüm Gürses’in Şarkılarıyla Açıldı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde açılan Gitar Kursunu ziyaret ederek, vefatının 8.yıldönümünde rahmetli Müslüm Gürses’in anısına söylenen şarkılara eşlik etti. Başkan Çınar, toplumsal motivasyonu güçlü tutmak için sanatsal kurslara ağırlık verdiklerini söyledi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde açılan Gitar Kursunu ziyaret ederek, vefatının 8.yıldönümünde rahmetli Müslüm Gürses’in anısına söylenen şarkılara eşlik etti. Başkan Çınar, toplumsal motivasyonu güçlü tutmak için sanatsal kurslara ağırlık verdiklerini söyledi.

Gençlere ve çocuklara yönelik her projenin destekçisi olan Yeşilyurt Kent Konseyi, geleceğin sanatçılarını keşfetmek ve gençleri sanata teşvik etmek için başlattığı kültürel ve sanatlar kurslarına Gitar Kursunu da ekledi.

 Yeşilyurt Kent Konseyi etkinlik salonunda verilen kurslarla gençlere, gitar enstrümanını kullanmayı, müzik bilgisi aşılamayı ve aynı zamanda kendilerine sosyal bir yaşam alanı oluşturması hedefleniyor. Gitar kursuna kayıt yaptıran kursiyerler,  hem keyifli zaman geçirip hem de gitar öğrenmenin keyfini yaşıyorlar. Uzman eğitmenler tarafından yürütülen eğitimlerde, kursiyerlere pop gitar metodu, klasik gitar metodu ve diğer teknikler konusunda eğitimler veriliyor.

Gitar Kursunun başlangıç gününde öğrencileri yalnız bırakmayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar,  ‘Kontrollü Normalleşme’ döneminde vatandaşlara moral ve motivasyon aşılamak adına açılan kurslara gösterilen ilginin kendilerini sevindirdiğini söyledi.

Kurs öğretmenleri ve öğrencilerle sohbet eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 2013 yılında hayatını kaybeden ünlü sanatçı Müslüm Gürses’in şarkılarına eşlik edip, günün yorgunluğunu atmaya çalıştı.

Yeşilyurt Kent Konseyi bünyesinde açılan kurslara gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Öncelikle ünlü sanatçımız Müslüm Gürses’i vefatının 8.yıldönümünde saygıyla yâd ediyoruz. Türk müziğine çok önemli katkılar sunan, büyük bir hayran kitlesine sahip Müslüm Gürses, herkesin hayatına dokunan şarkılarıyla farklı bir imaj çizmiştir. Yeşilyurt Kent Konseyimizin kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında yer verdiği Gitar Kursunun, Müslüm Gürses şarkılarıyla açılmış olması da ayrıca önemlidir.” şeklinde konuştu.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yaşanılan zor ve sıkıntılı günlerde toplumsal motivasyonu güçlendirmek adına kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere büyük önem verdiklerini sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “ Hemşehrilerimizin gündelik hayatını canlandırmak ve yeni yetenekleri keşfetmek amacıyla sosyal, kültürel ve sportif aktivitelerimize bu dönemde daha fazla yer veriyoruz. Yeşilyurt Kent Konseyimizde başlattığı kurslarla çalışmalarımıza güç ve destek veriyor. Saz kursundan sonra gitar kursumuzu da başlatıyoruz, çocuklarımızın ilk günde yaşadıkları heyecan bizi mutlu ediyor. Müzik, sanat ve diğer etkinlikler çocuklarımızın, gençlerimizin yeteneklerini göstermeleri için önemli ve etkili bir araçtır. Her insanda mutlaka bir yetenek vardır, yeter ki azimli olalım, gayretli olalım ve çalışalım. Uğraşmadan, emek vermeden, ilgi göstermeden hiçbir şey olmaz. Bu tür kurslarda var olan yetenekleri ön plana çıkarmak için bir fırsattır. Müziğe gönül verenler böylelikle ücretsiz şekilde bir enstrümanı öğrenme ve kendini geliştirme fırsatı buluyor. Bu fırsatı değerlendirmek için kursumuza katılan tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor ve güzel bir eğitim dönemi temenni ediyorum. Kursiyerlerimizin burada alacakları eğitimler sonucunda yaz döneminde ilçemizin farklı bölgelerinde düzenleyeceğimiz konser veya diğer etkinliklerde bizlere güzel dinletiler sunmalarını bekliyoruz.” dedi.

Kursun açılış programına, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Cüreoğlu ve Şahin Özer, Yeşilyurt Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Ercan ile AK Parti Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav’da katıldı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler