Yeşilyurt’ta İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçin Tablet Bağışı Kampanyası Başlatıldı

Yeşilyurt İlçe Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi ve Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet bağış kampanyası başlattı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, projeye 200 tablet bağışında bulunduklarını açıkladı.

TABLET KAMPANYASININ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Yeşilyurt Belediyesi Bostanbaşı Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen imza törenine; Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay,  Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Eğitim ve Destek Platformu İl Temsilcisi Abdurrahman Taşkesen ve TÜGVA Malatya İl Başkanı Mesut Demir katıldı.

“EĞİTİME DESTEKLERİNİ SÜRDÜREN YEŞİLYURT BELEDİYEMİZE TEŞEKKÜRLER”

 ‘Çocuklarımızın Eğitimi İçin, Bir Tablet Bağışla Eğitimin Kalbine Dokun’ temalı kampanyanın Malatya ve Yeşilyurt’a hayırlı olmasını temenni eden Eğitim ve Destek Platformu İl Temsilcisi Abdurrahman Taşkesen, “ Sosyal belediyecilikte örnek projelerin altına imza atan, bu kampanyanın hayata geçmesinde büyük destekler veren Yeşilyurt Belediyesine ve Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. Kamu kurumları, sivil toplum ve meslek örgütleri, okul aile birlikleri bir ve beraber hareket ettiği sürece toplumsal bir değişimin öncülüğü gerçekleşmiş oluyor. Geleceğimizi şekillendirecek gençlerimize verdikleri önem ve değerden dolayı İlçe Kaymakamlığımıza, Belediye Başkanımıza, İl ve İçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

“PROJENİN BAŞARIYLA UYGULANMASI İÇİN ELİMİZDEN GELEN DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Pandemi salgınından dolayı zor bir süreçten geçtiklerini ifade eden Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay ise “ Yaşadığımız bu zor süreçte yanımızda olan İlçe Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak EBA destek merkezlerini güçlendirmek istiyoruz. Belediye Başkanımız sağ olsun her daim yanımızda oldu ve olmaya devam ediyor.EBA Destek Merkezleriyle ilgili Bakanlığımızın ciddi çalışmaları söz konusu, ihtiyaç sahibi gençlerimiz için sürekli irtibat halinde olacağız.Yeşilyurt’ta EBA Destek merkezlerimizi artırarak, eğitime erişimi sağlayacağız.Böylesine güzel bir projede emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

“ÜLKE ÇAPINDA SES GETİRECEK GÜZEL BİR KAMPANYAYI BAŞLATIYORUZ”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi çocuklara yönelik başlattıkları kampanyanın, hayırsever ve duyarlı vatandaşların destekleriyle ülke çapında ses getireceğini söyledi.

“HAYIRSEVER VE EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİNİN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ”

Eğitim hizmetlerinde örnek ve dikkat çekici projelerine bir yenisini daha eklediklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İlçe Kaymakamlığımız, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği halinde güzel bir kampanya için imzalarımızı atacağız. Geleceğimizin teminatı, gözbebeğimiz gençlerimiz ve çocuklarımız için yine güzel bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimiz için ne kadar proje üretirsek, onların eğitim hayatlarına ne kadar katkı sağlarsak o kadar mutlu oluyoruz. Geleceğimizi eğitimini almış, kendini yetiştirmiş ve donanımlı bir gençliğe emanet etmek adına bugünden atılan adımların ciddi önemi vardır. Pandemi salgını dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığımız hızlı bir şekilde organize olarak gerekli teknolojik altyapıyı sağladı ve 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı, anaokulları ve birinci sınıflar hariç, “EBA Uzaktan Eğitim Sistemi” ile başladı. Uzaktan eğitim, Millî Eğitim Bakanlığımız açısından başarılı bir şekilde sürüyor. Yeşilyurt Belediyesi olarak ilçemizin farklı noktalarında ki eğitim merkezlerimizde çocuklarımıza yardımcı oluyoruz. Eğitim kalitesini daha iyi bir noktaya taşımak adına bizlerde farklı projelerle bu süreci desteklemeye çalışıyoruz. Ana sınıfı ve birinci sınıflarda yüz yüze eğitim başladı, diğer sınıflarda da eğitimden geri kalınmaması adına uzaktan eğitim çalışması başlatıldı. Ekonomik bakımdan dezavantajlı vatandaşlarımız var ve bunlar, çocuklarının bu dersleri alabilmesi için gerekli teknolojik altyapıyı sağlayamıyor. Yani evlerinde bir bilgisayar veya tableti olmayan birçok öğrencimiz var. Yeşilyurt Belediyesi olarak uzaktan eğitim gören ancak maddi durumu yeterli olmadığı için tablet alma durumu olmayan kıymetli öğrencilerimize destek olmak adına güzel bir kampanyayı başlatıyoruz. Projemizin paydaşlarından olan İlçe Kaymakamlığımız, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncüğünde, Sivil Toplum Kuruluşlarının destekleriyle inşallah Yeşilyurt’umuzun 44 ayrı noktasında EBA Destek Noktası oluşturmayı planlıyoruz. Dezavantajlı durumunda, tablet alamayacak durumunda olan çocuklarımızın ihtiyaçlarını gidermek adına tablet bağış kampanyası başlatma kararı aldık. Projeyi bizler başlattık, hayırsever, eğitim gönüllüleri, duyarlı hemşerilerimizin ve ‘çorbada benimde tuzumuz olsun’ diyecek herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Hiçbir çocuğumuzun eğitiminin yarım kalmasına ve sıkıntı yaşamasına gönlümüz razı gelmez, bu konuda sıkıntı yaşayanlara gerekli yardımları ulaştırmak adına bu güzel projeyi başlattık.” dedi.

“PROJEYİ 200 TABLET BAĞIŞLAYARAK BAŞLATTIK”

Başkan Çınar, Yeşilyurt Belediyesi olarak projeyi 200 tablet bağışlayarak başlattıklarını ifade ederken şunları söyledi; “ 44 farklı noktaya kurmayı planladığımız EBA Destek Noktasında şehrimizin her tarafına uyarlanıp her tarafında erişimin sağlanması için Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordine edeceğiz. Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüz aracılığıyla evinde tablet ve bilgisayar olmayan ihtiyaç sahibi çocuklarımızı bağışlanacak tabletleri göndereceğiz. Sosyal Yardım Vakfımız ve Sosyal Yardım İşler Müdürlüğümüz, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimizle koordineli çalışarak, ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi ve tabletlerin adresine ulaşması noktasında birlikte hareket edecekler. “BİR TABLET BAĞIŞLA, EĞİTİMİN KALBİNE DOKUN!” sloganıyla başlattığımız kampanyamıza katılmak isteyenler, Belediyemizin internet sitesi üzerinde oluşturulan linke tıklayabilir. Burada hem tablet isteyenler hem de tablet bağışlayanlar için başvuru formları bulunmaktadır. Bu başvuruları ilgili komisyonlarımız değerlendirerek kısa sürede organize edecektir. İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz, EBA’ya giremeyen öğrencilerimizi tespit ederek bize bildirecek ve inceleme komisyonlarının incelemesi sonucu gerçekten ihtiyacı olan ailelere birer adet olmak üzere, bağışlanan tabletlerden vereceğiz. Belediye olarak bu kampanyaya da 200 adet tablet veriyoruz. Öğrencilerimize hayırlı olsun! Tablet kampanyamızın çok verimli geçeceğine ve Yeşilyurt’ta tabletsiz öğrencimiz kalmayacağına yürekten inanıyorum. Projemiz ne kadar çok sayıda desteklenirse nitelikli eğitime kavuşabiliriz. İnşallah çok sayıda tablet bağışlanır ve ihtiyaç sahiplerinin sıkıntısını hep birlikte çözüme kavuştururuz.Projemizin paydaşlarından olan İlçe Kaymakamlığımıza, İl ve İlçe Mili Eğitim Müdürlüğümüze ve Sivil Toplum Kuruluşlarımıza şahsım ve hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. 

“ÖĞRENCİLERİMİZE 100 BİN ADET MASKE DAĞITACAĞIZ”

Öğrencilere 100 bin adet maske dağıtımı yapacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “ Belediye olarak çeşitli yaş gruplarına uygun büyüklükte 100 bin maske hazırladık. Açılan anaokulları ve birinci sınıflara bu maskeleri dağıtmaya başladık. Temennimiz odur ki diğer sınıf kademeleri de açıldıkça Yeşilyurt sınırları içindeki bütün okullara, kurslara, kur’an kurslarına, eğitim merkezlerine vs. öğretmenleri de dâhil olmak üzere maske dağıtacağız. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sağlığı her şeyden önemlidir.” diye konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZIN GÜZEL BİR EĞİTİM ALMASI İÇİN ANLAMLI BİR PROJE”

Pandemi salgınının her alanda olduğu gibi eğitim alanında bir takım sıkıntılar oluşturduğunu ifade eden Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Turgay Gülenç ise, “ Aslında yüz yüze esaslı okullarımızda çocuklarımızı misafir ederek bir eğitim sistemi sunmak gönlümüzden geçmekte ancak şartların zorlaması sebebiyle EBA sistemi üzerinden bilgi vermek suretiyle bir eğitim sistemi kullanılmaktadır. Bu çerçevede tabii ki durumu elverişli olan vatandaşlarımız olduğu gibi elverişli olmayan vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu araç ve gereçlerin karşılanmasıyla ilgili öncelikle Yeşilyurt Belediyemizin öncülüğünde güzel bir projeyi Yeşilyurt’ta başlatıyoruz. Yeşilyurt Belediyemiz şu an 200 civarında tablet bağışladı. İnşallah hayırseverlerimizin bağışlarıyla beraber bu sayının artacağına inanıyoruz.İhtiyaç sahibi çocuklarımızın tablet ihtiyacını da bu şekilde karşılamak istiyoruz.Bu projenin üç saç ayağı vardır, Belediyemiz, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve hayırsever vatandaşlarımızdır.Eminim ki tüm saç ayaklarımız üzerine düşen görevi ve sorumluluğu yerine getirip sonuçta çocuklarımız en güzel eğitimi alacaktır.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından projenin protokolü imzalandı.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler