Ağbaba: Malatya’da Siyasete Devam Edeceğim

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya milletvekili Veli Ağbaba, yeniden Malatya’dan milletvekili adayı olacağına işaret ederek “Malatya’da doğdum, Malatya’da yaşayacağım. Siyaset yapacaksam, yapacağım yer Malatya olmalı" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya milletvekili Veli Ağbaba, yeniden Malatya’dan milletvekili adayı olacağına işaret ederek “Malatya’da doğdum, Malatya’da yaşayacağım. Siyaset yapacaksam, yapacağım yer Malatya olmalı" dedi.

CHP Genel başkan Yardımcısı ve Malatya milletvekili Veli Ağbaba beraberinde Hekimhan belediye başkanı Turan Karadağ, CHP Battalgazi ilçe başkanı Abdulvahap Ayzabar ve parti yöneticileri ile birlikte Malatya Gazeteciler Cemiyetinin 34. Kuruluş yıl dönümü vesilesiyle cemiyete ziyarette bulunarak açıklamalarda bulundu.

Cemiyet yönetimi ile CHP’lileri karşılayan ve ziyaretleri için teşekkür eden MGC Başkanı Vahap Güner: “Taksim’deki bombalı saldırı nedeniyle terörü bir kez daha kınıyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Malatya Gazeteciler Cemiyetinin 34 yaşına girmesiyle Malatya Milletvekilimiz ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, parti yöneticileri ile birlikte cemiyetimizi ziyaret etmişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Seçimin yaklaşması ile birlikte adaylığı konusunda ve parti çalışmaları konusunda da bizleri bilgilendirirse memnun oluruz.”  diye konuştu.

“Kentin Markası Festivaller”

Festivallere ağırlık verilmesi gerektiğine dikkat çeken CHP Genel Başkan yardımcısı ve Malatya milletvekili Veli Ağbaba ise; “Kuruluş yılınız kutlu olsun. Umarım çok uzun yıllar Malatya’ya hizmet edersiniz. Tabi MGC aslında son dönemin hafızası gibi. Kuruluş tarihi 34 yıl önce ama cemiyetleri kuranların Malatya’daki geçmişleri çok daha eski. Dolayısıyla Malatya’nın hafızasını oluşturuyor. Malatya aslında Türkiye’de farklı kültürüyle, yetiştirmiş olduğu kişilerle, siyasi, kültürel, tarımsal, sanat anlamında çok önemli illerimizden bir tanesi. Malatya’da tarihi yönden çok eserimiz var bunlarında yeteri kadarıyla tanıtılmadığını da ifade etmek isterim. İllerin büyüklüğü, marka olması sadece nüfus sayısıyla olmuyor. Çeşitli marka işlerin yaratılması gerekiyor. Bugün Adana’nın gelişmesinde, büyümesinde hem portakal çiçeği festivalinin, hem kebap festivalinin çok önemli olduğunu, katkısı olduğunu görüyoruz. Geçtiğimiz yıl portakal çiçeği festivaline gitmiştim, 100 binlerce insan değişik illerden gelmişler, Adana’nın o muhteşem festivalini yaşadılar. Kent ekonomisine ciddi katkısı var, hem de sosyal hayata çok katkısı var. Dolayısıyla bu festivallerin yapılması gerekiyor. Bunların başında da kayısı festivali geliyor. Bizim Rahmetli Turgut Özal’da biliyorsunuz her festivalimize katılmaya çalışırdı. Yıllarca bu festival yapılmadı, geçtiğimiz yıl başladı. Biz bunu destekliyoruz. Ayrıca Antalya’yı da söyleyeyim, Antalya’nın bugün en önemli festivali Altın portakal film festivali. Adana’nın Altık koza film festivali şehri öne çıkartıyor. Malatya kentinin marka olabilmesi için festivallerimizin devam etmesi lazım. Malatya altın kayısı film festivalinin de devam ettirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Kentin kabuğuna sıkışmaması, sadece bir anlayışın eleştirisi yüzünden film festivalinin iptal edilmesini doğru bulmadığımızı da ifade etmek istiyorum. Farklı insanların Malatya’ya gelmesi ve farklı kültürlerin yansıması kentin gelişmesine önemli katkısı olacaktır. Kayısı çiçeği festivali yaptık, çok sönük geçti. Onunda ciddi anlamda desteklenmesi gerekiyor.” İfadelerinde bulundu. 

“İnşallah bir daha yaşanmaz”

Terörü lanetlediklerini ifade eden Ağbaba;“İnsanlığa yapılan tüm terör şiddetini nefretle kınadığımızı belirmek istiyorum. Umarım arkasındaki gerçek güçler bulunur. İstanbul gibi önemli bir merkezde, İstanbul’un göbeğinde böyle bir saldırı yapılıyorsa, düzenleniyorsa hepimizin düşünmesi lazım.  İçişleri bakanı ‘teröristlerin ayakkabı numarasını biliyor, iç çamaşırlarını biliyorum’ diyordu. Ama İstanbul’un göbeğine bir terörist geliyor bomba koyuyor. Büyük bir zafiyet olduğunu da ifade etmek işitiyorum. Ölenlere Allah’tan Rahmet yaralananlara acil şifalar diliyorum. Umarım bir kez daha bu olaylar yaşanmaz. Masum insanlar, sadece suçu oradan geçmekte olan masum insanların katledilmesi canavarlıktır, barbarlıktır.” ifadelerinde bulundu. 

2023 seçimlerini değerlendiren Ağbaba, Malatya’dan mı başka bir ilden mi aday olacaksınız? Sorusunu yanıtladı. Ağbaba;“İttifakımızla birlikte hem ittifakımızın, hem partimizin milletvekili sayısını arttıracağını görüyoruz. Bunun içinde çok müneccim olmaya gerek yok. 2 milletvekili çıkaracağımız görünüyor. Umarım daha fazla çıkartırız, 3 çıkartırız. Ama 2 milletvekili çıkartma ile ilgili bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ben. 2011’den beri ben Malatya milletvekiliyim. Malatya’ya emek vermeye çalışıyorum. Malatya’da siyaset yapmayı hedefliyorum. Emek veren arkadaşlarımızın Malatya’ya hizmet etmesi gerektiğini istiyoruz, düşünüyoruz. Bende Malatya’da doğdum Malatya’da yaşayacağım. Siyaset yapacaksam yapacağım yer Malatya olmalı.” dedi.  

 “Malatya kamuoyunu suçluyorum” 

Gri pasaport olaylarını yeniden gündeme getiren Ağbaba; “Hukuk askıya alınmış durumda. Kişiye göre, siyasete göre var olan bir hukuk var. Hukuk olsaydı bugün Yeşilyurt belediyesinde çok değişik şeyler olurdu. Buradan Malatya kamuoyunu da suçluyorum. Rüşvet var içerisinde, para var, bizim dışımızda konuşacak kimse yok. Malatya’yı dünyaya rezil oldu. Şeytanın aklına gelmeyen şeyi yaptılar. Devletin gri pasaportuyla insan kaçakçılığı yapmak şeytanın aklına gelir mi? Hizmet pasaportu insan kaçakçılığı için kullanılıyor ve giden herkes para ödüyor. Hiç birisi Malatyalı değil. Malatya’daki Sivil toplum kuruluşlarını da suçluyorum, herkesi suçluyorum. Büyük bir yolsuzluk var. Türkiye’de ‘Yeşilyurt modeli’ diye bir şey ortaya çıktı ve konuşulmaya devam ediyor” diye konuştu.

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler