Sadıkoğlu: 24 Ocak Depremini Unutmadık

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 24 Ocak Elazığ Depreminin 3. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 24 Ocak Elazığ Depreminin 3. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Sadıkoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi; “24 Ocak 2020 tarihinde merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan Malatya’mızda da önemli ölçüde hissedilen 6.8 büyüklüğündeki yıkıcı depremin 3. yıl dönümü geride kaldı. Saat 20.55’de meydana gelen deprem toplumsal ve bireysel hafızamızda acı bir tabloyla yer almıştır. 24 Ocak depremini unutmadık. Şüphesiz ki ülkemiz, dünyanın en önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunmaktadır. Bu doğrultuda, geçmişte yaşanan depremlerin günümüzde ve gelecekte de yaşanılması kaçınılmaz. Sahip olduğumuz bilgi, birikim ve teknolojinin imkanlarını kullanarak tedbirlerimizi almamız, kurumlarımız ve vatandaşlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman depreme hazırlıklı olmamız ve yaşanan bu büyük acıdan ders çıkarmamız gerekmektedir. 24 Ocak Depreminin 3. yıldönümü vesilesiyle depremlerde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve tüm vatandaşlarımıza sabırlar diliyorum. Bu tür felaketlerin tekrar etmemesini de yüce Allah'tan niyaz ediyoruz.”

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler