Yeşilyurt Belediyesi’den 65 Yaş Üstü İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Sıcak Yemek Yardımı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Ramazan Ayı boyunca 65 yaş ve üstü, kronik hastalığı bulunan, engelli ve yemek yapacak durumu olmayan ihtiyaç sahibi 350 vatandaşımıza 4 çeşit yemeğin olduğu paketleri teslim edeceğiz. Bolluk, bereket ve paylaşım ayı olan Ramazan Ayının manevi iklimini hep birlikte soluyacağız.” dedi.

MALATYA GENELİNDE TOPLAM 690 VATANDAŞA SICAK YEMEK SERVİSİ YAPILACAK

Malatya Valiliğinin koordinasyonunda Malatya Büyükşehir Belediyesi, İnönü Üniversitesi, Yeşilyurt Belediyesi, Battalgazi Belediyesi ve Türk Kızılay’ın destekleriyle Ramazan Ayı boyunca kent genelindeki 65 yaş ve üstü, kronik hastalığı bulunan, engelli ve yemek yapacak durumu olmayan toplam 690 vatandaşa günlük 4 çeşit sıcak yemek ulaştırılacak.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİNDE HAZIRLANAN YEMEK PAKETLERİNİN DAĞITIMI BAŞLADI

Malatya İnönü Üniversitesinde gerçekleşen yemek yardımı dağıtım etkinliğine katılan Vali Aydın Baruş,  Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Kızılay, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ile Türk Kızılayı Genel Merkez Denetleme Kurul Üyesi Umut Yalçın, hazırlanan yemekleri paketlere yerleştirdiler.

YEŞİLYURT’TA 350 VATANDAŞ, YEMEK YARDIMINDAN YARARLANACAK

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen sokak iftarlarını bu yıl koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yapmayacaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, bereket ve paylaşma ayı olan Ramazan Ayında ihtiyaç sahiplerine gerekli yardımların ulaşacağını söyledi.

“İFTAR SOFRALARIMIZ BEREKETLİ OLSUN, KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Ramazan ayı boyunca Yeşilyurt’un farklı mahallelerinde ikamet eden toplam 350 vatandaşa günlük 4 çeşit sıcak yemek ulaştıracaklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Ramazan Ayı kardeşlik ve sevgi bağlarının güçlendiği, manevi duyguların canlılık kazandığı, birlik ve beraberliğin daha da pekiştiği mübarek bir aydır. Öncelikle tüm hemşerilerimizin mübarek Ramazan Aylarını kutluyorum. Bolluk, bereket ve paylaşma gibi toplumsal yapımızı güçlendiren çok güçlü olguları içerisinde barındıran mübarek Ramazan Ayının ilk günü itibariyle Valiliğimizin koordinasyonunda Büyükşehir Belediyemiz, İnönü Üniversitemiz, Battalgazi Belediyemiz ve Türk Kızılayı’mızla birlikte ihtiyaç sahibi hemşerilerimize ulaştıracak sıcak yemeklerin paketleme işlemine katıldık. Ramazan ayı boyunca kentimizin genelinde 65 yaş ve üstü, kronik hastalığı bulunan, engelli ve yemek yapacak durumu olmayan toplam 690 vatandaşa günlük 4 çeşit sıcak yemek ekipler tarafından ulaştırılacaktır. Yeşilyurt bölgemizde ise toplam 350 vatandaşımıza aynı şekilde sıcak yemeklerini evlerine kadar teslim edilecektir. Bugün itibariyle bu çalışmaları başlatarak hazırlanan yemekleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya başladık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyasına Ramazan Ayı boyunca gerçekleştireceğimiz gıda paketi ve sıcak yemek servisleri gibi faaliyetlerimizle katkı sunacağız. Gerçekten de biz bize yeteriz, yeter ki dayanışma, paylaşım ve kardeşlik kültürümüzü muhafaza edelim, birbirimize sahip çıkalım ve dayanışma içerisinde olalım. Sosyal dayanışma geleneğinin en güzel örneklerinin sergilendiği, nefis muhasebesinin daha etkin bir şekilde yapıldığı bu kutsal ay, Müslümanlar için el ele vermek ve kaynaşmak için bir vesiledir. Koronavirüs salgını Ramazan Ayının manevi iklimini yaşamamıza asla engel değildir, hemşerilerimizden bu dönemde ayrı olsak ta sarılmaz temellere sahip gönül birlikteliğimiz devam etmektedir. Hem kendi sağlığımız hem de sevdiklerimizin sağlığı için bu dönemde evde kalıp, izolasyonumuza ve sosyal mesafemize dikkat etmeliyiz. Hemşerilerimiz evlerinden çıkmasınlar onların tüm ihtiyaçlarını gideren ekipler sahada ve 7/24 görev başındadır. Her zaman olduğu gibi Ramazan Ayında da ihtiyaç sahibi hemşerilerimize kol kanat germek, onların yanında olup destek vermek bizim öncelikli sorumluluğumuzdur. Ramazan Ayı boyunca gerçekleşecek bu yardım faaliyetlerine destek ve katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara şahsım ve hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

DUALAR OKUNDU, YEMEKLER SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

Yapılan duaların ardından yemek paketlerinin yerleştirildiği servis araçları alandan hareket ederek  kentin farklı noktalarında bulunan ihtiyaç sahiplerine yemeklerini ulaştırdılar. Yemek servisleri Ramazan Ayı boyunca devam edecek.

YEŞİLYURT BELEDİYE EKİPLERİ, YEMEK PAKETLERİNİN DAĞITIMINA BAŞLADI

Yeşilyurt Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü ekipleri, Malatya İnönü Üniversitesi yemekhanesinde hazırlanan yemek paketlerini Yeşilyurt’un farklı mahallelerinde yaşayan vatandaşlara bugün itibariyle ulaştırmaya başladı.  

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler